350 ₺ ve Üzeri Alışverişlerde KARGO ÜCRETSİZ !
Hemen Al
Kategoriler
MARKALAR
Fiyat Aralığı
Baharat
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 56 Ürün

Baharatlar

İnsanlık tarihi kadar eskiye dayanan, hem şifa, hem lezzet, hem de duyguları harekete geçirme özelliği olan sır dolu kök ve tohumlardan elde edilmektedir. Baharat denilince ilk akla gelen ve bizleri bol bol hapşurtan karabiberdir. Sonrasında ise kimyon, pulbiber, sumak ve nane gelmektedir. Kakule ise bizim ülkemizde pek bilinmeyen ama mentol gibi kokusu ve tadı olan aroma verici baharatlardan birisidir.

Neden AKTARCO

Yarım asırlık baharatçı ailenin bir üyesi olduğumdan ötürü, akla gelmeyecek ve vicdanın kabul etmeyeceği hilelere zaman zaman şahit olduk. Baharat hileyi çok çabuk içine alan ve bunu bilgin kimse değilse, kolay kolay anlayamazsınız. Bizler Aktarco good food healthy life mottosu ile iyi beslen sağlıklı yaşa düsturu ile temiz baharata ulaşabileceğiniz online satış sitesiyiz.


Baharat Nedir ? Baharat Yolu Neresidir ?

Baharat, doğada bulunan bitki yaprakları, kökleri, ve tohumlarından elde edilen, şifalı, karakteristik kokusu ve rehası olan hastalıklar ve yemeklerde kullanılan ek gıdalardır. 


Baharat Yolu

Eski çağlarda Dünyanın doğusu ile batısı arasında köprü görevi gören büyük yollar vardır. İpek yolu ve baharat yolu bunun en çok bilinenlerindendir. Bu yollarda taşınan baharatlar, orta çağ zengin ve soylularının saraylarında yer edinmiştir. Sonrasında ise daha fazla yerel halklarda kullanılmaya başlamıştır.


En Çok Kullanılan Baharat Çeşitleri Nelerdir ?

Karabiber ilk sırayı alırken, bölgesel olarak değişiklikler görünmektedir. Doğu bölgelerinde acı özelliği fazla olan pul biber, isot biber, kimyon, sumak, yeni bahar, nane kullanılırken, ülkenin batı kısmında ise çok acı olmayan ama dengeli baharatlar diyebileceğimiz zencefil, zerdeçal, sumak, nane, reyhan, yedi türlü baharatlar sıkça kullanılmaktadır.

 

En Güvenilir Baharat Firmaları

Dünya kadar eski ve gelecek kadar bilinmez bu baharat dünyasında kaybolmaya hazırsanız sizleri aktarco web sitemizdeki, kalitesi Türkiye standartların üzerindeki ve üretiminden paketlemesine kadar hassasiyet gösterilen baharat çeşitlerimizi incelemeye davet ediyoruz. Evinize baharat satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.Whatsapp footer
Fırsatları Kaçırma E-Bültene Kayıt Ol !
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.